Lifestyle

Czy warto kupić używane auto ze Szwecji?

Coraz częściej Polacy decydują się na sprowadzenie auta z zagranicy. Najczęściej z Niemiec, Belgii czy Holandii. Mniej popularne bywają samochody ze Szwecji, ale i tak z niej także sprowadza się pojazdy. Jak zatem kupić używane auto z zagranicy? Czym się kierować podczas wyboru?

Gdzie w Szwecji szukać samochodu?

W internecie znajdziemy wiele stron, na których można znaleźć używany samochód ze Szwecji. Warto zatem zacząć od przejrzenia poszczególnych ofert, by znaleźć wymarzony pojazd. Zanim jednak przejdziemy do kupna, najlepiej obejrzeć na żywo auto. Wiąże się to oczywiście z podróżą do Szwecji. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie podjąć się takiej wyprawy, można wysłać kogoś zaufanego, kto zna się na samochodach i rozpozna czy oferowany jest godny uwagi.

Drugą kwestią jest jeszcze to, że w Szwecji mało kto sprzedaje auta ludziom nieznającym szwedzkiego. Warto więc wcześniej poznać przynajmniej kilka podstawowych zdań, które przydadzą się podczas rozmowy.

O czy pamiętać podczas wyboru pojazdu?

Gdy planujemy kupić używane auto ze Szwecji, powinniśmy pamiętać o paru kwestiach:

  • Nie bój się pytać – nic to nie kosztuje, a może nam zapewnić bezpieczeństwo
  • Sprawdź stan pojazdu – szczególnie prosimy o pokazanie dokumentów, dzięki czemu upewnimy się, czy pojazd jest w dobrym stanie.
  • Auto bezwypadkowe – wszystkie samochody na szwedzkich drogach są bezwypadkowe. Te po wypadkach trafiają od razu na złom.
  • Zrób przegląd auta – jeśli sprzedający nie pozwoli nam tego zrobić na własną rękę, warto zabrać ze sobą mechanika, który oceni stan samochodu.
  • Udogodnienia – zapytajmy o to, jakiego typu udogodnienia posiada sprzedawany model.

Sprowadzanie samochodu ze Szwecji

Jeśli zamierzamy się tego podjąć samodzielnie, musimy pamiętać, że czeka nas parę formalności do wykonania. Przede wszystkim wspominamy sprzedawcy, że nie posiadamy personnumeru, który jest odpowiednikiem numeru pesel.

Gdy będziemy kupować w komisie, możemy liczyć na pomoc właściciela w dopełnieniu formalności. Warto także wykupić ubezpieczenie, a opłatę wykonać przelewem. Potem czekają nas jeszcze pewne koszty: transport promem, akcyza, przegląd techniczny i opłaty rejestracyjne.

A jeśli to wszystko wydaje nam się zbyt skomplikowane, możemy poszukać firmy, która wykona to wszystko za nas. Po naszej stronie pozostanie jedynie określenie, jakiego samochodu potrzebujemy. Podajemy takie parametry jak: model, markę, ilość przejechanych km itp. Dzięki temu nie będziemy musieli niczym się przejmować. Jednak będzie nas to zwykle kosztować 1 zł za każdy km.

Sprawdź ofertę https://carforfriend.pl/zakup-auta-w-szwecji-sprowadzenie-do-polski/.

Dodaj komentarz