Biznes

Czy Śląsk to dobre miejsce na spotkania integracyjne?

Niezatarte wspomnienia po dobrej firmowej imprezie w dużej mierze zależą od idealnie dobranej lokalizacji. Czy imprezy integracyjne na Śląsku to dobry pomysł na spędzenie czasu kolegami i koleżankami z pracy?

Elementarną zasadą dobrania odpowiedniego miejsca na imprezę firmową jest to, aby współgrało ono z charakterem naszego spotkania. Odpowiednia lokalizacja to taka, która zapewnia z jednej strony spokojną, neutralną atmosferę w czasie merytorycznej części spotkania oraz ciekawa przestrzeń, która zagwarantuje dobrą zabawę w części rekreacyjnej i integracyjnej. Obie te istotne cechy powinno łączyć w sobie idealne miejsce na imprezy integracyjne Śląsk.

Pszczyna, Śląsk w pigułce

Jednym z ciekawszych kulturowo, historycznie i przyrodniczo terenów na Śląsku są okolice Pszczyny. Malownicze otoczenie Kotliny Oświęcimskiej, ciekawsze szlaki turystyczne i przyrodnicze, to ogromne atuty Pszczyny, często nazywanej Perłą Górnego Sląska. Miasto może pochwalić się wieloma unikatowymi zabytkami zgromadzonymi wokół unikatowego pszczyńskiego rynku oraz słynnym Zamkiem w Pszczynie. Lokalizacja imprezy integracyjnej w Pszczynie to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Tyskiego Muzeum Browarnictwa i innych licznych atrakcji, w które bogaty jest najbliższa okolica i cały Śląsk.

Zaplecze dla imprezy integracyjnej

Imprezy integracyjne to nie tylko zabawa, ale także forma szkolenia, dzięki któremu buduje się zespół oraz relacje wśród pracowników, podnosi wyniki i wydajność pracy oraz rozwiązuje różne problemy wewnętrzne. Do tego celu konieczne jest dobrze zorganizowane i przygotowane:

  • zaplecze techniczne takie jak sale
  • zaplecze gastronomiczne

Śląsk słynie z doskonałej kuchni i dlatego imprezy integracyjne na Śląsku to zawsze niezapomniane przeżycie kulinarne. Warto o tym pamiętać, kiedy szukamy miejsca na zorganizowanie spotkania dla ludzi, z którymi na co dzień pracujemy. Sląska kuchnia to kuchnia przede wszystkim regionalna. Wspólne doznania smakowe, biesiadowanie, zabawa przy konsumpcji lokalnych przysmaków i rarytasów może na długo pozostać w pamięci uczestników imprezy integracyjnej.

Zabawa integracyjna

Część integracyjna to obowiązkowy element wyjazdu firmowego. Dobrze zorganizowana impreza może mieć charakter wieczoru tematycznego czy spotkania z udziałem profesjonalnych aktorów i artystów. Na Śląsku jest wiele możliwości skorzystania ze zorganizowanych i przygotowanych zabaw budujących zespół, takich jak przejazdy off-road, gry scenariuszowe czy zabawa w paintball. Wiele tu miejsc na pikniki oraz śpiewne imprezy przy grillu.

Dodaj komentarz