Dom

Vestfrost VP-A1M30WH – mały oczyszczacz do zadań specjalnych

zdrowe powietrze

Frakcje pyłów, zarodniki pleśni i grzybów, wirusy i bakterie, a także alergeny, wszystko to niemal codziennie wdychamy wraz z powietrzem. Tego typu zanieczyszczenia stanowią niemałe zagrożenie dla naszego organizmu. Częstsze infekcje, osłabienie odporności, czy problemy z koncentracją, za wszystko to może odpowiadać długotrwałe wdychanie zanieczyszczeń.

Jak z nimi walczyć we własnym domu?

Jak zanieczyszczenia oddziałują na nasz organizm?

Zaczynając od początku warto wspomnieć jak zanieczyszczenia oddziałują na nasz organizm. Lekarze są zgodni co do tego, że długotrwałe wdychanie zanieczyszczeń w sposób negatywny oddziałuje na wiele układów, nie tylko układ oddechowy. Dla przykładu frakcje pyłów pochodzących ze smogu w szczególności PM 2.5 z łatwością przenikają w głąb naszego organizmu. Okazuje się, że wdychanie zanieczyszczeń z powietrza wpływa nie tylko na występowanie infekcji, ale również układ nerwowy, krwionośny, koncentrację, czy zdrowy sen. Natomiast zawarte w powietrzu alergeny wdychane z dużą częstotliwością wzmagają uciążliwe objawy alergii takie jak duszący kaszel, katara, czy zaczerwienienie oczu. Smog natomiast, a ściślej mówiąc frakcje pyłów zawarte w smogu, według badań mogą nawet skracać długość życia o rok.

Biorąc pod uwagę fakt, że przecież codziennie oddychamy świadome nic nie robienie w kierunku poprawy jakości powietrza nie jest w żadnym wypadku dobrym rozwiązaniem.

VESTFROST VP-A1M30WH idealna broń do walki z zanieczyszczeniami powietrza

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które zyskały na popularności zarówno w kraju jak i zagranicą. To zaawansowane i inteligentne sprzęty, które w filtracji zanieczyszczeń nie mają sobie równych, oczywiście jeśli mowa tutaj o eliminacji zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach.

Dobrej klasy oczyszczacze jak oczyszczacze Vestfrost, będą w stanie odfiltrować najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia, w tym te pochodzące ze smogu. Jak to działa? Oczyszczacz powietrza Vestfrost zostały wyposażone w kilka filtrów umieszczonych we wnętrzu oczyszczacza, powietrze zostaje zassane do urządzenie, gdzie przechodzi proces filtracji, filtrowane powietrze jest z powrotem wtłoczone do danego pomieszczenia. Proces jest bardzo prosty i nie wymaga od użytkownika większego zaangażowanie. Niewielkie przestrzenie nie wymaga urządzenia, które ma dużą powierzchnię oczyszczania i wydajność. Idealnym przykładem urządzenia łączącego w sobie wysoką skuteczność w eliminacji zanieczyszczeń, wraz z kompaktowym wyglądem i atrakcyjną ceną. Najmniejszy model duńskiego producenta- VESTFROST VP-A1M30WH to koszt rzędu 1099 zł.

Podsumowanie

Oczyszczacze powietrza nie muszą być bardzo drogie, szczególnie kiedy szukamy urządzenia do niewielkiej przestrzeni. Kupując oczyszczacz do powietrza warto zwrócić uwagę na jego wnętrze, tylko wieloetapowa filtracja jest w stanie odfiltrować najgroźniejsze zanieczyszczenia, w tym te pochodzące ze smogu, a także alergeny czy wirusy i bakterie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz