Dom

Nowa generacja paneli podłogowych, czyli panele WINYLOWE!

Budowa własnego domu, czy chociażby remontowanie własnego mieszkania to niezwykle trudne zadanie. To, co przysparza nam wtedy najwięcej problemów to przeważnie ograniczony budżet. Niestety bardzo często chęć oszczędzenia kończy się cięciem kosztów na materiałach, których jakość pozostawia później wiele do życzenia. Taka sytuacja prowadzi do gorszego efektu końcowego, mniejszej funkcjonalności i szybszego zużycia, a co za tym idzie szybszej wymiany danego elementu na nowy i kolejnych wydatków. Dotyczy to zarówno użytej farby, kafelek czy chociażby paneli podłogowych. To na tych ostatnich skupimy się dzisiaj i odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego warto zainwestować w panele winylowe?

Panele o wyższej wytrzymałości

Dla osób, które choć trochę orientują się w tematach budowlanych i wykończeniowych jasnym jest fakt, że panele winylowe Parador pod praktycznie każdym względem przewyższają swoje tradycyjne odpowiedniki. Uwagę należy zwrócić głównie na to, co interesuje budowlańców i użytkowników najbardziej, czyli odporność na zalania oraz skuteczna warstwa plamoodporna, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste i niewymagające.

Niezrównana estetyka

Kolejną zaletą paneli winylowych jest niezaprzeczalnie lepsza estetyka w porównaniu do konwencjonalnych zamienników. Podłogi układane z paneli winylowych do złudzenia przypominają te układane z prawdziwego drewna, a w przeciwieństwie do nich są znacznie tańsze i przystępniejsze. Dodatkowo warto wspomnieć, że wysoka wytrzymałość tych paneli sprawia, że nawet po kilku latach prezentują się one równie dobrze, czego nie można powiedzieć o laminowanych odpowiednikach.

Banalny montaż

Na sam koniec pozostaje kwestia użytkowania tego rodzaju podłóg. Jak wiadomo funkcjonalność to jedna z ważniejszych cech, na którą zwracamy uwagę przed zakupem. W tym wypadku nie ma się o co martwić. Panele winylowe nie dość, że są wytrzymałe, ciepłe w dotyku i łatwe w utrzymaniu to jeszcze bardzo prosto jest je zamontować. Położenie paneli podłogowych Parador to dosłownie kwestia chwili. Całą podłogę układa się niczym puzzle, przy pomocy połączeń typu klik, albo po prostu przy użyciu techniki klejenia do posadzki. To sprawia, że nawet osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z układaniem podłogi bez problemu poradzą sobie z połączeniem paneli winylowych. Warto również wspomnieć, że setki różnych wzorów i niezwykła wytrzymałość na wilgoć podłóg winylowych sprawiaja, że z powodzeniem można je zastosować nie tylko w salonie, czy sypialni, ale także w kuchni czy nawet łazience.

 

 

Dodaj komentarz