Biznes

Mikrofaktoring – szansa dla freelancerów

Ostatnimi czasy na rynku pracy, możemy zauważyć ciekawy trend, związany ze wzrostem liczby usług oferowanych przez freelancerów. Swoboda pracy i brak sztywno narzuconego grafiku to dwie cechy freelancingu, które kuszą młodych ludzi i studentów. Z drugiej strony sama idea outsourcingu staje się tak powszechna zarówno na świecie, jak i u nas, że zatrudnianie przez firmy freelancerów staje się codziennością. Z miesiąca na miesiąc platformy oferujące zlecenia dla freelancerów zdobywają popularność, a kolejne rzesze ludzi postanawiają uwolnić się od miejsca pracy i rozpocząć zarabianie na własnych warunkach. Niestety początki bywają trudne, a samodzielne osiągnięcie upragnionej stabilizacji finansowej, może stanowić dla młodych przedsiębiorców nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzi Finiata i oferowany przez nią mikrofaktoring.

Czym jest mikrofaktoring?

Mikrofaktoring to usługa pozwalająca na natychmiastową realizację faktur, bez czekania na płatność ze strony klienta. Opóźnienia w płatnościach i długie terminy wypłat (sięgające nawet 90 dni!) to największa bolączka i zarazem bariera dla freelancerów i mikrofirm. Dzięki mikrofaktoringowi jesteśmy w stanie lepiej zaplanować swój budżet i cieszyć się z zarobionych pieniędzy bez czekania na realizacje faktury.

Bezpieczny start i stabilny rozwój

Usługa mikrofaktoringu, w prosty i przejrzysty sposób pozwala na upłynnienie zarobków i skraca czas oczekiwania na realizację faktur do zaledwie kilku minut. Niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie jest właśnie Finiata – największy europejski fintech oferujący mikrofaktoring dla sektora MSP i freelancerów. Nowoczesna technologia i zautomatyzowana procedura scoringowa to największe atuty Finiaty, która w okresie od lipca do końca października tego roku pomogła aż 7000 firm.  Mikrofaktoring Finiaty pokazuje nam, że nowe technologie, szczególnie w sektorze finansów to ogromna szansa dla tych, którzy poszukują pewności finansowej. Dowodem na zaufanie do Finiaty, może być fakt, że spośród 7000 tysięcy klientów, którzy skorzystali z usługi mikrofaktoringu Finiaty, aż 70% to dziś stali klienci. Pomimo sukcesów Finiata nie zatrzymuje się i zamierza rozszerzyć swoją działalność na pięć europejskich krajów w tym Ukrainę, Holandię i Czechy.

Dodaj komentarz