Dom

Jak urządzić pokój ucznia – sprawdź sprawdzone metody

wystroj pokoju

Urządzenie pokoju ucznia jest dla wielu rodziców nie lada wyzwaniem. W grę wchodzi szereg czynników, jakie należy uwzględnić, a wśród nich przede wszystkim wygospodarowanie odpowiedniego miejsca dedykowanego nauce. Nie bez znaczenia pozostaje także strefa komfortu jak również zabawy. Jak więc urządzić pokój młodzieżowy, aby był bezpieczną przystanią i jednocześnie przestrzenią dedykowaną komfortowym warunkom do zdobywania wiedzy? Sprawdźmy.

Jakie oświetlenie do pokoju ucznia?

Oświetlenie w pokoju ucznia nie powinno być dziełem przypadku. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników, zanim wybierzemy odpowiednie. Pamiętajmy o tym, że w grę wchodzi w dużej mierze stawianie na lampę sufitową, którą usytuujemy centralnie na suficie w towarzystwie ruchomych reflektorów na szynie. Takie dają ogrom możliwości aranżacyjnych.

Jaka lampka na biurko w pokoju ucznia?

Wśród lampek, jakie ustawimy na biurku w pokoju ucznia należy wyróżnić przede wszystkim takie, które wyposażone są zarówno w główkę, jak i ramię. Bardzo ważne jest to, aby nasze dziecko mogło w pełni wykorzystywać ich potencjał w różnego rodzaju sytuacjach. Musi być ona usytuowana w lewej strony, aby pisząca ręka nie rzucała cienia na powstający tekst w przypadku dzieci praworęcznych. Analogicznie w przypadku leworęcznych, lampka powinna zostać zamontowana z prawej strony.

Miejsce do wypoczynku w pokoju ucznia

W pokoju ucznia nie może zabraknąć także miejsca dedykowanego wypoczynkowi. W praktyce oznacza to, że ma być one sprzyjające relaksowi, ale także zabawie w przypadku mniejszych dzieci. Tutaj także warto jest skupić się na warunkach panujących na podłodze – warto, aby była ona ciepła. Dobrze sprawdzi się więc miękki i przyjemny w dotyku antyalergiczny dywanik, który będzie sprzyjał poczuciu komfortu, jak również temu, że pokój stanie się bardzo przytulny.

Dla nastolatków idealną przestrzenią w której mogą oddać się błogiemu relaksowi będzie natomiast kanapa w towarzystwie stolika. Idąc o krok na przód, jeśli przestrzeń na to pozwala, można postawić na hamak albo też wiszący fotel. Kolejna ważna kwestia, to sprawienie, aby strefa dedykowana komfortowi była utrzymana w odpowiedniej kolorystyce. Nie może być ona krzykliwa – jej zadaniem jest tworzenie atmosfery kameralności i spokoju. Z kolei w strefie dedykowanej nauce, warto stawiać na tonacje pobudzające do działania, a wśród nich między innymi na różnej maści zielenie.

Dodaj komentarz