Lifestyle

Doręczenie korespondencji przez komornika – kiedy jest stosowane?

korespodencja komornicza

Korespondencja może być dostarczana na wiele sposobów. Kiedy wykorzystuje się proces doręczania jej za pośrednictwem komornika? W jaki sposób można skorzystać z tego typu doręczenia? Wyjaśniamy!

Kiedy komornik doręcza korespondencję?

Doręczenie korespondencji przez komornika jest procesem stosowanym w przypadku konieczności doręczenia listów sądowych. Takie listy mogą być dostarczane do odbiorców na kilka sposobów, w tym przez pocztę albo elektronicznie, ale także dostępna jest metoda doręczania ich z wykorzystaniem komornika.

Gdy wybierane jest doręczenie korespondencji gliwicekomornik.pl – https://www.gliwicekomornik.pl/dokumenty/ przekazuje korespondencję specjalnie do konkretnej osoby, doręczając ją osobiście, co przeprowadzane jest na wniosek, dlatego też konieczne jest wcześniejsze udanie się do komornika, aby zlecić tam ten rodzaj procesu.

Doręczenie korespondencji przez komornika – jak się odbywa?

Proces doręczenia komorniczego odbywa się wtedy, gdy inne rodzaje doręczeń nie są możliwe do zrealizowania, na przykład wtedy, gdy osoba nie odbiera konkretnych pism nadanych przez pocztę i doręczenie elektroniczne w jej przypadku nie jest możliwe do zrealizowania. W pierwszej kolejności konieczne jest otrzymanie odpowiedniego pisma z sądu dotyczącego doręczenia przez kancelarię komorniczą.

Następnie powód z tego rodzaju pismem udaje się do kancelarii, gdzie może on skorzystać z procedury doręczenia komorniczego. W tym celu musi on również przygotować odpowiednie dokumenty, w tym wniosek o skorzystanie z usługi doręczenia komorniczego. Po przygotowaniu takiego wniosku i przekazaniu go do komornika ma on 2 miesiące na to, aby przekazać do odbiorcy dokumenty. Proces ten odbywa osobiście, dlatego też komornik musi udać się do konkretnego odbiorcy samodzielnie, by tam przekazać mu dokumenty.

Warto wskazać, że jeżeli komornik nie zastanie danej osoby pod konkretnym adresem, przygotowuje on odpowiednie dokumenty, które wskazują na okoliczności sprawy. Także istnieje możliwość poszukiwania przez komornika aktualnego adresu pozwanego.

Czy doręczenie korespondencji przez komornika to dobry wybór?

W większości przypadków skorzystanie z tego rodzaju procedury pozwala na skuteczniejsze dostarczenie dokumentacji do pozwanego, szczególnie w sytuacji, gdy nie odbiera on listów nadanych do niego osobiście czy też nie wiadomo, gdzie dokładnie się on znajduje. Więcej informacji dotyczących doręczenia komorniczego korespondencji sądowej można już teraz znaleźć na stronach internetowych kancelarii komorniczych, gdzie także dostępne są wnioski do wypełnienia w celu zlecenia tego rodzaju usługi.

Dodaj komentarz