Rodzina

Co się robi u ortodonty? Najważniejsze jego kompetencje

Ortodonta jest zdecydowanie tym specjalistą, który ma znaczący wpływ na jakość naszego uśmiechu, a przede wszystkim na poprawne ustawienie zgryzu oraz zębów. To specjalista o bardzo szerokich kompetencjach, dzięki któremu nasz uśmiech będzie bardziej atrakcyjny, będziemy również mogli swobodniej oraz dokładniej czyścić zęby, zadbać o higienę jamy ustnej. Jakie jeszcze kompetencje ma ortodonta, z którym podejmujemy współpracę?

W celu poprawienia swojego wyglądu chętnie korzystamy z pomocy najróżniejszych specjalistów. Wśród nich możemy wymienić zdecydowanie stomatologa czy ortodontę. Ci dwaj specjaliści mają ogromny wpływ na to, jak wygląda nasz uśmiech, jak bardzo jest atrakcyjny, jak również na to, jaki będzie nasz komfort psychiczny oraz fizyczny.

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką wad zgryzu oraz leczeniem nieprawidłowego ustawienia zębów.

Co robi ortodonta w gabinecie?

Pierwszym zadaniem ortodonty jest wykonanie podstawowych badań, a także przeprowadzenie wywiadu z pacjentem. Na tej podstawie następuje diagnostyka problemów oraz dobór najlepszej metody leczenia.

Do kompetencji ortodonty możemy zaliczyć między innymi leczenie wad zgryzu, leczenie nieprawidłowego zgryzu, kompleksową korekcję zębów, jak również leczenie pierwotnych oraz wtórnych przyczyn nieprawidłowej mowy. Z kompleksowej pomocy możemy skorzystać między innymi w klinice stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: https://cotozalek.pl/co-to-sa-implanty-i-jakie-sa-ich-najwazniejsze-zalety/

Dlaczego wizyty u ortodonty są bardzo ważne?

Przede wszystkim ortodonta ma bardzo dużą wiedzę oraz będzie wiedział, jakie rozwiązania zastosować, aby poprawić nasz uśmiech, w szczególności zaś skorygować pozycję zębów. W tej kwestii kluczowe jest to, aby wybrać odpowiedni aparat ortodontyczny, prawidłowo go zamontować, a następnie regulować. Dzięki temu po prostu efekt leczenia ortodontycznego będzie zarówno szybszy, jak również trwały.

Do wyboru mamy różne rodzaje aparatów ortodontycznych, dzięki czemu wybierzemy taki, który z naszego punktu widzenia będzie najlepszy i najwygodniejszy. Oczywiście do wyboru są aparaty stałe, tradycyjne, ale również aparaty ruchome, które możemy wyjmować, które montowane są również po od wewnętrznej strony zębów, a tym samym są po prostu niewidoczne.

Niewidoczne aparaty ortodontyczne to rozwiązanie dla osób, którym przede wszystkim zależy na wysokiej estetyce oraz na dyskrecji, które mają stanowiska, gdzie wymaga się ściśle określonego wyglądu.

One thought on “Co się robi u ortodonty? Najważniejsze jego kompetencje

Dodaj komentarz