Lifestyle

W jakie funkcje wyposażone są nowoczesne aparaty słuchowe?

aparat sluchowy

Postęp technologiczny obecnie odczuwamy niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Dzięki temu zarówno osoby zmagające się z niewielkim niedosłuchem, jak i znacznym ubytkiem słuchu, mogą korzystać z zaawansowanych urządzeń, które przetwarzają i wzmacniają dźwięki pochodzące z ich najbliższego otoczenia, co znacznie wpływa na komfort ich życia. Obecnie dostępne aparaty słuchowe znacznie różnią się od tych wykorzystywanych jeszcze kilkanaście lat temu, ponieważ mogą być niemal niewidoczne, a dodatkowo wyróżniają się szeregiem funkcjonalności. W jakie funkcje wyposażone są nowoczesne aparaty słuchowe? Podpowiadamy.

Bluetooth w nowoczesnych aparatach słuchowych

Obecnie dostępne na rynku aparaty słuchowe bardzo często wyposażone są w Bluetooth. Jest to technologia, która umożliwia bezprzewodowe łączenie się aparatu z wieloma innymi urządzeniami takimi jak telefon, laptop, odtwarzacz MP3 czy pilot. Dzięki temu jakość dźwięku, który trafia do osoby korzystającej z takiego urządzenia, jest znacznie wyższa ze względu na to, że dźwięk jest przekazywany bezpośrednio z urządzenia, które je emituje do aparatu słuchowego z pominięciem szumów pochodzących z otoczenia pacjenta. Nowoczesne aparaty słuchowe wyposażone w technologię Bluetooth cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób zmagających się zarówno z niewielkim niedosłuchem, jak i znacznym ubytkiem słuchu.

Technologia ta daje możliwość wykorzystania aparatu słuchowego jako zestawu głośnomówiącego do telefonu komórkowego, a nawet stacjonarnego, jeżeli tylko wykorzystamy odpowiedni adapter telefoniczny. Technologia Bluetooth umożliwia również bezpośrednie połączenie aparatu za pomocą adaptera telewizyjnego z telewizorem, co znacznie zwiększa komfort oglądania ulubionych filmów i seriali.

Redukcja szumów otoczenia 

Wśród funkcji, w które wyposażone są nowoczesne aparaty słuchowe, można wymienić również redukcję szumów pochodzących z otoczenia. Nowoczesne urządzenia wyposażone są zaawansowane technologie, które pozwalają dostosować specjalny bodziec dźwiękowy zaprojektowany tak, by pomóc w zarządzaniu szumem w uszach. Sprzęty dostępne na przykład na: https://akademiaslyszenia.pl/ wyposażone są w technologie, które wzmacniają ważny dla odbiorcy dźwięk, czyli pochodzący z telewizora, radia czy od rozmówcy z kolei wyciszają szumy otoczenia, co znacznie poprawia komfort życia osób z niedosłuchem.

Zobacz także: https://b-net.pl/jakie-sa-rodzaje-aparatow-sluchowych/

Czym wyróżniają się nowoczesne aparaty słuchowe?

Nowoczesne aparaty słuchowe wyposażone są nie tylko w szereg przydatnych funkcji. Co więcej, dostępne obecnie na rynku modele mogą być niemal niewidoczne dla otoczenia pacjenta. Wewnątrzkanałowe modele aparatów słuchowych umieszczone są tak głęboko w przewodzie słuchowym, że trudno jest je dostrzec osobom znajdującym się w pobliżu pacjenta, który je wykorzystuje. Nowoczesne aparaty słuchowe dodatkowo wykonane są z trwałych i niezawodnych materiałów odpornych na wilgoć, woskowinę i wodę, dzięki czemu są wytrzymałe i niezawodne. Można je również spersonalizować, dostosowując poszczególne funkcje do swoich potrzeb.

One thought on “W jakie funkcje wyposażone są nowoczesne aparaty słuchowe?

Dodaj komentarz