Lifestyle

Pogrzeb urnowy z kremacją – jak go urządzić?

pogrzeb z urna

Organizacja pogrzebu urnowego z kremacją obecnie jest w Polsce coraz bardziej popularna. Jak odbywają się takie pochówki? Oto główne kwestie, które są z nimi związane!

Wybór zakładu pogrzebowego

W pierwszej kolejności kluczowe znaczenie ma wybranie zakładu, który oferuje wysokiej klasy usługi pogrzebowe Zabrze – https://quovadis-pogrzeby.pl/ to jedno z tych miast, gdzie można skorzystać z takiego wsparcia. Obecnie większość zakładów pogrzebowych oferuje swoim klientom profesjonalne wsparcie w zakresie organizacji pogrzebów urnowych, dlatego też można zlecić w nich kompleksową obsługę całego ostatniego pożegnania.

Kremacja zmarłego

W ramach pogrzebu urnowego konieczne jest zorganizowanie kremacji szczątków zmarłego. W tym celu trzeba skontaktować się z domem pogrzebowym, aby który następnie będzie mógł zorganizować cały proces kremacji. Po zakończeniu kremacji do zakładu pogrzebowego albo do rąk rodziny lub innych bliskich osób przekazywane są skremowane szczątki w wybranej urnie.

Wybór urny

Do dyspozycji jest szeroka gama urn, dlatego warto zdecydować się na taką, która odzwierciedla osobowość i preferencje zmarłego lub ma szczególne znaczenie dla rodziny. Urny są produkowane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, ceramika czy kamień, a także mogą być one personalizowane na wiele sposobów, na przykład mogą zawierać one dodatkowe dekoracje czy inskrypcje.

Zdecyduj o lokalizacji

Przy organizacji pogrzebu urnowego trzeba również zdecydować się na wybór miejsca pochowania urny. Może mieć grób rodzinny, ale również kolumbarium, czyli specjalny rodzaj miejsca, gdzie chowa się urny.

Organizacja ceremonii

Wspólnie z domem pogrzebowym zaplanuj ceremonię pogrzebową, aby uczcić i upamiętnić zmarłego. W ramach pochówków urnowych można urządzić ceremonię religijną, ale warto pamiętać o tym, że konieczne jest wówczas uzgodnienie szczegółów z duchownym, ponieważ nie w każdym kościele będzie to możliwe. Również możliwe jest urządzenie pogrzebu świeckiego, który będzie prowadzony przez mistrza ceremonii pogrzebowej. Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów należy poinformować rodzinę, przyjaciół i znajomych o szczegółach pogrzebu urny, w tym o dacie, godzinie i miejscu ceremonii.

Pamiętaj, że organizowanie pogrzebu z urną to głęboko osobisty proces i nie ma uniwersalnego podejścia w ramach jego urządzenia. Istotne jest dostosowanie ustaleń do preferencji i życzeń zmarłego oraz jego rodziny. W razie potrzeby zawsze można poprosić o pomoc pracownika zakładu pogrzebowego, który pomoże zaplanować i przeprowadzić ceremonię.

Dodaj komentarz