Technologia

Dmuchawy bocznokanałowe w transporcie pneumatycznym

bocznokanalowe dmuchawy

Dmuchawy bocznokanałowe są stosowane w systemach transportu pneumatycznego do różnych zastosowań. Jak umożliwiają one transport pneumatyczny różnego rodzaju materiałów? Sprawdzamy dokładnie ich właściwości i zastosowanie!

Generowanie przepływu powietrza

Dmuchawy bocznokanałowe są przeznaczone do tworzenia przepływów powietrza przy stosunkowo niskich różnicach ciśnień. W pneumatycznych systemach transportowych dmuchawy te wytwarzają niezbędny przepływ powietrza lub gazu do przenoszenia materiałów przez rurociągi lub kanały.

Transport pneumatyczny polega na wykorzystaniu powietrza lub gazu do przenoszenia materiałów stałych, takich jak proszki, granulki lub cząstki, z jednego miejsca do drugiego. W tym przypadku dmuchawa bocznokanałowa generuje przepływ powietrza wymagany do przenoszenia materiałów przez linie transportowe, który napędza cząstki wzdłuż rurociągu.

Współpraca z różnego rodzaju materiałami

Dmuchawy bocznokanałowe są wszechstronne i mogą obsługiwać różne rodzaje materiałów w transporcie pneumatycznym.

Mogą między innymi przemieszczać one materiały od drobnych proszków po większe cząstki, dzięki czemu nadają się do wielu gałęzi przemysłu, w tym do przetwórstwa spożywczego, chemicznego, farmaceutycznego, tworzyw sztucznych i innych.

Transport materiałów w fazach gęstej i rozcieńczonej

Dmuchawy bocznokanałowe mogą być używane zarówno do transportu pneumatycznego w fazie gęstej, jak i w fazie rozcieńczonej.

W transporcie w fazie gęstej dmuchawa wytwarza powietrze o niskim ciśnieniu, aby przemieszczać duże ilości ciał stałych z mniejszą prędkością. W transporcie w fazie rozcieńczonej dmuchawa wytwarza większe prędkości przepływu powietrza, aby zawiesić mniejsze stężenie ciał stałych w szybciej poruszającym się strumieniu powietrza.

Możliwa wydajna praca ciągła

Dmuchawy bocznokanałowe przeznaczone są do pracy ciągłej, zapewniając stały przepływ powietrza lub gazu w systemie transportu pneumatycznego.

W rezultacie tego rodzaju sprzęty zapewniają niezawodną i ciągłą pracę, pozwalając na nieprzerwany transport materiału, co przekłada się na ich większą wydajność i efektywność działania oraz zmniejszone ryzyko przestojów, które mogłyby powodować straty.

Małe wymiary

Dmuchawy bocznokanałowe mają zazwyczaj niewielkie rozmiary i bez problemów można montować je w różnych instalacjach. Dzięki temu nadają się do instalacji w różnych miejscach, w tym w tych o ograniczonej przestrzeni.

Minimalna konserwacja

Dodatkowym atutem tego rodzaju pomp jest ich wysoka efektywność w połączeniu z niskimi wymaganiami konserwacyjnymi.

Tego rodzaju pompy wyposażone są w sprawnie działające układy z uszczelnionymi łożyskami i wymagają niewielkiego smarowania.

Dodaj komentarz